+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Міненерго США запропонувало заплатити компаніям за відмову від видобутку нафти.

Міненерго США запропонувало заплатити компаніям за відмову від видобутку нафти.

Міністерство енергетики США розробило план виплати місцевим виробникам нафти компенсацій за відмову від її видобутку, повідомляє Bloomberg. За даними видання, мова йде про угоду, в рамках якої влади США викуплять у нафтовиків 365 млн бар., які де-юре стануть частиною національного нафтового резерву, проте фізично так і залишаться під землею. Відповідно до контракту видобуток цієї нафти буде заморожений на невизначений термін, а коли її нарешті викачають з свердловин і продадуть, то виручка дістанеться державі.

За поточною ринковою ціною $ 19,87 за барель нафти марки WTI 365 млн бар. можуть бути придбані приблизно за $ 7,25 млрд. Bloomberg зазначає, що після відновлення світових нафтових цін продаж такого обсягу може принести державі непоганий прибуток. При продажу 365 млн бар. за середньою за 2019 рік ціною $ 57,04 прибуток склав би понад $ 13 млрд. Навіть якщо продавати по $ 30 за барель, то і в цьому випадку прибуток – за вирахуванням витрат на транспортування і зберігання – склав би близько $ 4 млрд.

Відповідно до закону Міненерго США має право створювати на чорний день запаси в розмірі до 1 млрд бар., При цьому вказівок на те, де саме повинна зберігатися така нафту, в законі немає. Це відкриває для відомства можливість створювати сховища за межами держрезерву і блокувати видобуток. З урахуванням 635 млн бар., вже накопичених в соляних печерах Техаса і Луїзіани, у влади є можливість викупити у виробників – і залишити під землею – як раз 365 млн бар.

США не беруть участі в угоді, скорочення видобутку заборонено антимонопольним законодавством країни. Однак глава Техаської залізничної комісії, яка виступає в штаті нафтовим регулятором, Райан Сіттон раніше говорив, що країна скоротить видобуток нафти «органічним шляхом».

14 квітня The Wall Street Journal повідомила, що американська нафтова компанія Texland Petroleum LP прийняла рішення призупинити видобуток нафти на всіх свердловинах через різке падіння попиту, а більш великі компанії урізають видобуток.

Однак Bloomberg відзначає, що втілення ідеї в життя вимагає згоди Конгресу, який повинен схвалити виділення необхідних коштів. Однак переконати Палату представників, де більшість місць контролює Демократична партія, буде непросто. Раніше конгресмени вже заблокували план виділення $ 3 млрд на закупівлю нафти для стратегічного резерву США, пов’язуючи проведення такої процедури з великими інвестиціями в «зелену» енергетику. Bloomberg вважає, що аналогічним чином може бути зірваний і новий план адміністрації Трампа.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"