+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Експерти назвали чотири причини падіння ціни нафти після укладення нової угоди ОПЕК +.

Експерти назвали чотири причини падіння ціни нафти після укладення нової угоди ОПЕК +.

Ціна на нафту на цьому тижні продовжує падати, незважаючи на рішення країн ОПЕК + скоротити видобуток на 9,7 млн ​​барелів з травня 2020 року: вартість ф’ючерсу марки Brent впала нижче $ 28 за барель і продовжує поступово здавати позиції, незважаючи на оголошені рекордні обсяги скорочення. Опитані ТАСС експерти назвали чотири основні причини такої песимістичної реакції ринку на угоду ОПЕК +: малий обсяг скорочення, оголошення Саудівською Аравією нових знижок, недовіра до виконання учасниками взятих зобов’язань і відсутність початку фактичного зниження видобутку.

Перша причина: скорочувати потрібно було більше. Аналітікі помітили, що основна причина падіння ціни полягає в тому, що угода ОПЕК + не покриває надлишку пропозиції, який може становити від 15 до 20 млн барелів на добу або навіть вище (наприклад, за оцінкою Rystad – 28 млн б/д). Навіть при повному дотриманні умов угоди нафтосховища все одно повністю заповняться до середини літа і ці запаси будуть продовжувати тиснути на ринок протягом усього 2020 року.

«Нова угода ОПЕК + не покриває надлишку пропозиції. Динаміка ціни буде залежати в основному від динаміки зняття карантинних обмежень. Всі інші фактори – менш значущі», – сказав доцент «РАНХиГС» Сергій Хестанов.

«Ті обсяги, які були озвучені, покривають лише половину падіння попиту. Що стосується інших країн, які обіцяли скорочувати то у них немає жорсткого регулювання ринку», – додав аналітик «Фінам» Олексій Калачов.

Друга причина: розпродаж від Саудівської Аравії. Падіння ціни багато в чому пов’язано і з заявою Саудівської Аравії, яка оголосила про нові знижки на свою нафту, в тому числі для поставок на ринок Азії і в Європі. Експерти особливо підкреслили, що ця пропозиція стосується травня, тобто періоду, коли угода ОПЕК + вже формально починає діяти. Все це веде до нового витка боротьби за ринок, впевнені аналітики.

«Саудівська Аравія зробила демонстративний крок і ввела нові травневі знижки на нафту, тобто на період, коли вже буде діяти угода. Але їх теж можна зрозуміти – їм потрібно кудись дівати свою нафту. Вони не хочуть поступатися на ринку своєю часткую», – прокоментував Калачов. Правда пізніше в середу Saudi Aramco заявила, що не робила ніяких пропозицій по продовженню термінів оплати при продажу нафти.

Третя причина: угода взаємної недовіри. Ціна скоротилася також через те, що в учасників ринку є сумніви в сумлінності країн-виробників нафти. Шанси на порушення домовленостей експерти оцінюють досить високо.

«У ринку є сумніви, що всім країнам дійсно вдасться знизити названі обсяги видобутку. Все відбувається в умовах взаємної недовіри і будь-яка сторона може цим скористатися. Все дуже хитко», – зазначив аналітик «Фінама».

Він сумнівається, що і Росія буде виконувати свої зобов’язання в повному обсязі. «У нас може сильно постраждати галузь, тому можливі спроби затягнути час, дотягнути до червня», – сказав він.

Четверта причина: фактично скорочувати ніхто не почав. Угода ОПЕК + формально почне діяти тільки з 1 травня 2020 року, до цього часу у країн розв’язані руки і вони можу спробувати встигнути реалізувати свої обсяги видобутку.

«Падіння ціни очікуване, так як ефект від угоди буде відчуватися в травні, коли вона вступить в силу. У той же час зараз, в квітні, ми стикаємося з рекордним надлишком в зв’язку з низьким попитом », – сказав аналітик відділу нафтових ринків норвезької консалтингової компанії Rystad Артем Чен.

Провідний експерт Фонду національної енергетичної безпеки Ігор Юшков в свою чергу розповів, що в падінні ціни немає нічого дивного, так як сама її суть на відміну від минулих угод не в підтримці ціни, а в зниженні пропозиції на ринку. Тобто її мета полягає в тому, щоб не допустити переповнення сховищ нафти. «Скорочення пропозиції лише відстрочить дату затоварення. Якщо це станеться, то ціна ще сильніше впаде, так як нафту буде просто нікуди дівати», – зазначив він.

Промінь світла в нафтовому царстві. Ринок зараз чекає позитивних новин. Тільки в цьому випадку ціни можуть знову піти вгору, вважають експерти.

«Якщо ринок отримає інформацію про реальне скорочення, якщо виробники почнуть озвучувати якісь конкретні цифри по тим чи іншим родовищам, то такі дані будуть благотворно діяти на ціну», – зауважив Калачов з «Фінам».

Ринок зараз чекає статистичних даних по відновленню попиту на нафту в Китаї, а також новин про скасування карантинних заходів в ЄС, що може статися вже до липня. «Але навіть в цьому випадку ціни все одно будуть на досить низькому рівні до кінця 2020 року. Вартість нафти в 45 доларів за барель – це вже буде дуже і дуже добре», – зауважив Юшков.

Калачов в свою чергу підсумував, що ситуація, що склалася замикає ціну нафти на рівні близько 30 доларів за барель і нижче навіть з урахуванням угоди ОПЕК +, так як у багатьох країн зникає стимул скорочувати видобуток, а оголошеного обсягу буде недостатньо, щоб покрити дефіцит.

«Все впирається в те, коли закінчиться епідемія. Поки пік не пройдений – чекати розвороту не варто», – сказав він.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"