+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Нова угода ОПЕК + поклала кінець ціновій війні.

Нова угода ОПЕК + поклала кінець ціновій війні.

Найбільші виробники нафти підписали історичну угоду про скорочення світового видобутку майже на 10%. Це поклало кінець руйнівній ціновій війні, яка поставила глобальну енергетичну галузь на коліна, передає Bloomberg.

Після тижня двосторонніх дзвінків і відеоконференцій міністри країн-членів альянсу ОПЕК + і G20 нарешті підписали угоду, покликану частково компенсувати негативний вплив пандемії на попит на нафту. Тепер фокус ринку зміщується на те, чи буде це скорочення достатнім, щоб приборкати зростаючий надлишок сировини.

Переговори ледь не провалилися в кінці минулого тижня через опір Мексики, але повернулися в нормальне русло в минулі вихідні. Досягти остаточного компромісу допомогло втручання президента США Дональда Трампа.

Альянс скоротить видобуток на 9,7 млн ​​б/д, що трохи нижче первинної пропозиції в 10 млн б/д. «Ми продемонстрували, що ОПЕК + працює, – заявив міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бін Салман в інтерв’ю Bloomberg News через кілька хвилин після укладення угоди. – Я більш ніж задоволений цієї угодою».

Угода підвела риску під бурхливим місяцем, коли вартість нафти Brent впала до $ 20/барр. – найнижчого рівня за останні два десятиліття. У січні цього року вартість північноморської нафтової еталона перевищувала $ 70/барр.

Повторна міністерська відеоконференція ОПЕК +, на якій підписали угоду, була проведена у Великодню неділю, менш ніж за чотири години до відкриття нафтового ринку. У перші секунди після відкриття торгів у Сінгапурі ціна на нафту марки Brent підскочила на 8%, після чого зростання цін сповільнилося до 3-4%.

Номінальне скорочення видобутку в США, Бразилії та Канаді складе 3,7 млн ​​б/д, інші країни G20 знизять виробництво ще на 1,3 млн б/д. Однак показники по G20 не є реальними добровільними скороченнями. Вони, скоріше, відображають вплив, який низькі ціни вже надали на виробництво, і для того, щоб вони обернулися реальними скороченнями, будуть потрібні місяці, можливо, більше року.

Згідно з умовами оновленої угоди, Саудівська Аравія скоротить свою здобич до 8,5 млн б/д, що є найнижчим рівнем з 2011 року. Угода OPEC + вимірює скорочення Саудівської Аравії з базового рівня в 11 млн б/д, як і в Росії. Але насправді виробництво королівства впаде з набагато більш високого рівня. У квітні Саудівська Аравія збільшила видобуток до рекордних 12,3 млн б/д в рамках своєї цінової війни з Росією за частку на ринку.

У той час як всі країни посилюють карантинний режим, ринок нафти набагато більше стурбований споживанням, ніж пропозицією. Сама ОПЕК визнала цю проблему – у внутрішній презентації організація заявила міністрам, що в квітні світовий попит на нафту може впасти на 20 млн б/д.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"