+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

ОПЕК, РФ і Саудівська Аравія скорочують нафтовидобуток на 17 млн б/д.

ОПЕК, РФ і Саудівська Аравія скорочують нафтовидобуток на 17 млн б/д.

У разі розширення ОПЕК + ця цифра перевищить 20 млн б/д. ОПЕК, Росія і Королівство Саудівська Аравія (КСА) попередньо домовилися про безпрецедентне скорочення нафтовидобутку. Якщо до них приєднаються інші нафтовидобувні держави, сумарне скорочення може сягнути 20 млн б/д. Однак до сих пір залишається невідомим чи приєднаються до операції ОПЕК + нові учасники, і як довго буде діяти нова угода.

Відразу після публікації цієї новини ціни на нафту злетіли на 12%, але потім зростання цін різко сповільнилося. Ціни різко пішли в ріст після того, як ділові ЗМІ – CNBC, Reuters та ін., повідомили, що Москва і Ер-Ріяд принципово домовилися про 20-відсоткове скорочення нафтовидобутку в рамках реанімації угоди ОПЕК +. Однак на тлі невизначеності з квотами зниження і розширення складу учасників угоди відродилися побоювання з приводу успішного завершення переговорів.

На даний момент відомо, що резиденти ОПЕК готові скоротити нафтовидобуток на 12 млн б/д, нерезиденти – на 5 млн б/д (квота Росії складе до 1,6 млн б/д). Якщо до альянсу ОПЕК + приєднаються Бразилія, Мексика, Канада, Норвегія та ін. країни, скоординоване глобальне скорочення нафтовидобутку може скласти приблизно 20 млн б/д, або 20% від світового споживання, яке за підсумками 2019 року склало 100,7 млн ​​б/с.

США відмовилися приєднатися до альянсу ОПЕК +. Однак Трамп заявив, що рівнем нафтовидобутку в Сполучених Штатах будуть керувати, переважно, «ринкові сили» і повідомив, що американські компанії вже скоротили видобуток «чорного золота». Аналітики вважають, що падіння попиту призвело до скорочення виробництва в Сполучених Штатах приблизно на 2 млн б/д.

Глава з глобальних досліджень в області сировинних товарів інвестиційного банку RBC Capital Markets Хеліма Крофт сказала, що, на її думку, в ході квітневого відеосамміта ОПЕК + «може бути досягнута широка рамкова угода про обмеження обсягу виробництва, до якого приєднаються нові підписанти». Однак, «ситуація залишається вкрай нестабільною», додала Крофт, яка раніше працювала аналітиком в ЦРУ.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"