+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

«Транснефть» почала прокачування нафту в Білорусь.

«Транснефть» почала прокачування нафту в Білорусь.

Компанія «Транснефть» (РФ) почала поставки нафти в Білорусь відповідно до маршрутних доручень, повідомив «Інтерфакс» з посиланням на слова радника президента «Транснефти», прес-секретаря Ігоря Дьоміна.

У концерні «Белнефтехим» агентству підтвердили відновлення поставок нафти з РФ. «Поставки на білоруські НПЗ за системою нафтопроводів відповідно до маршрутних доручень підтверджуємо», – відзначили в прес-службі концерну, відмовившись від подальших коментарів. В кінці минулого тижня «Транснефть» повідомляла, що чотири російські компанії почали оформлення маршрутних доручень на поставку нафти в Білорусь.

Раніше зазначалося, що «Роснефть» і білоруські НПЗ підписали контракти на поставку нафти в Білорусь. «Поставки будуть здійснюватися на умовах, про які компанія повідомляла раніше – тобто з премією $ 5 за тонну», – підкреслили в «Роснефти». Нагадаємо, що з початку 2020 року Білорусь не мала довгострокових контрактів на поставку нафти з найбільшими російськими нафтовиробниками через розбіжності за розміром премії до безмитної ціною нафти.

Невеликі поставки здійснювали в основному структури бізнесмена Михайла Гуцерієва. У цій ситуації республіка почала альтернативний імпорт нафти – через порт Клайпеди залізницею на НПЗ «Нафтан» і через порт «Південний» (Одеська. Обл.) На Мозирський НПЗ нафтопроводами «Одеса-Броди / Броди-Мозир». Спочатку російські компанії не могли домовитися з білоруською стороною про ціну поставок нафти на білоруські НПЗ, потім – про доступ вантажовідправників до даного напрямку.

Міністр енергетики Олександр Новак 2 квітня повідомив, що російські компанії знизили премію при поставках нафти в Білорусію з $ 12 до $ 5 за тонну. Білоруська сторона повідомляє, що премія $ 4,7 / т стане предметом міжбюджетних розрахунків країн, а НПЗ будуть отримувати нафту без премії за безмитною ціною.

За даними «Транснафти», російські компанії подали заявки на постачання до Білорусі в квітні на 1 млн тонн нафти. Прем’єр-міністр Білорусі Сергій Румас і концерн «Белнефтехим» минулого тижня повідомляли про плани імпорту з РФ в квітні 2 млн тонн нафти.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"