+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Саудівська Аравія готова залити Європу і інші ринки дешевої нафтою – Bloomberg.

Саудівська Аравія готова залити Європу і інші ринки дешевої нафтою – Bloomberg.

Саудівська Аравія виконала свою обіцянку збільшити експорт нафти в квітні. Перша хвиля додаткових поставок вже прямує до Європи і США. Це явна ознака того, що нафтова цінова війна тільки розгорається, передає Investing.com з посиланням на Bloomberg.

Згідно з даними відстеження судів, королівство завантажила кілька супертанкерів, які воно найняло раніше в цьому місяці, щоб підвищити свої експортні можливості. Крім того, Ер-Ріяд використовував останні кілька тижнів березня для доставки великої кількості сирої нафти на зберігання в Єгипет, який є сходинкою для ривка на європейський ринок.

Пересування нафтоналивних суден показують, що Ер-Ріяд нарощує видобуток нафти з тим, щоб реалізувати раніше поставлену мету – довести в квітні поставки сировини на світові ринки до рекордних 12,3 млн бар/добу в порівнянні з приблизно 9,7 млн ​​б/д в лютому. Ер-Ріяд має намір залити ринки дешевої нафтою всупереч політичному тиску США, покликаному покласти край нафтової цінової війни. На початку березня Саудівська Аравія істотно знизила свої офіційні відпускні ціни (OSP) і оголосила про підвищення видобутку після того, як Росія відмовилася підтримати додаткове скорочення нафтовидобутку, запропоноване іншими підписантами угоди ОПЕК +.

Це оголошення було сприйнято ринком як початок цінової війни і призвело до падіння світових цін на нафту. Трохи пізніше падіння попиту на нафту через карантинні заходи по всьому світу призвело до ще більшого зниження нафтових котирувань.

Ознакою того, що Ер-Ріяд відкриває крани, стало зростання поставок нафти в кінці березня. Протягом перших трьох тижнів Саудівська Аравія експортувала сировину в обсязі близько 7 млн ​​б/д, але на четвертому тижні поточного місяця цей обсяг підскочив до більш ніж 9 млн б/д.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"