+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Ціни на еталонні сорти нафти впали до багаторічних мінімумів.

Ціни на еталонні сорти нафти впали до багаторічних мінімумів.

Ціни на нафту падають третю сесію поспіль. При цьому ф’ючерси на нафту WTI впали до 18-річного мінімуму, на Brent – до більш ніж 16-річного «дна». Цьому сприяли глобальні обмеження на переміщення людей і вантажів, а також небачені з часів Другої світової війни соціальні обмеження, спрямовані на протидію коронавірусній пандемії.

Такі заходи можуть привести до найкрутішому річного падіння попиту на нафту за всю історію спостереження ринків. Вартість бареля травневої нафти Brent 19 березня на 09:45 склала $ 25,30 (-12,15%). Барель нафти WTI торгувався по $ 23,43 (-14,27%).

В останній раз нафтові котирування опускалися так низько, коли Китай тільки починав свій шлях в якості світової економічної наддержави, яка в наступні роки довела світове споживання нафти до рекордних максимумів.

Інвестиційні банки і консалтингові агентства різко скорочують свої прогнози попиту, оскільки зростає число мегаполісів і країн, що обмежують переміщення людей і, фактично, що вводять режим жорсткого карантину. «Спад попиту на нафту через що збільшується через коронавірус виглядає все більш гострим», – йдеться в записці для клієнтів Goldman Sachs. Банк прогнозує падіння цін на Brent до $ 20/барр. в II кварталі, чого не спостерігалося з початку 2002 року.

Цінова війна між фактичним лідером ОПЕК Саудівською Аравією і РФ, що почалася після провалу переговорів про скоординовані скорочення видобутку, підсилює тиск на ринок. Кремль 18 березня заявив, що Росія хотіла б, щоб ціна на нафту була вищою поточних рівнів. Однак міністерство енергетики Саудівської Аравії заявило, що воно доручило національній нафтовой компанії Saudi Aramco продовжувати поставляти сиру нафту на рекордно високому рівні 12,3 млн б/д в найближчі місяці.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"