+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Поставки російської нафти в Європу практично зупинилися.

Поставки російської нафти в Європу практично зупинилися.

Російська економіка, яка отримує дві третини валютних доходів за рахунок експорту вуглеводнів, схоже, переживає нафтовий інфаркт. Як повідомляє Reuters, на поточному тижні всі тендери на Urals завершилися безрезультатно.

Trafigura, найбільший незалежний постачальник нафти в світі, пропонувала партії з відвантаженням з Приморська і Усть-Луги 30 березня – 3 квітня по ціні на 3,35 долара нижче Brent (близько 23 доларів за барель), але не знайшла жодного покупця.

Швейцарська Glencore виставила на продаж 100 тисяч тонн Urals c постачанням через балтійські порти 4-8 квітня, пропонуючи знижку в 3,7 долара до Brent. Але також не зустріла попиту.

Ще більшу знижку Glencore пропонувала за нафту з відвантаженням вже через два тижні (27-31 березня), але результат виявився тим же: покупців немає. Не вдалося знайти попиту на 100 тисяч тонн Urals і британської Shell, незважаючи на знижку в 3,35 долара до Brent.

З тим же результатом закінчилася спроба французької Total реалізувати Urals з відвантаженням 28 березня – 1 квітня по ціні Brent мінус 3,3 долара.

Відсутність покупців змушує трейдерів залишати нафту в танкерах, перетворюючи їх в плавучі сховища, де барелі чекатимуть кращих часів. Як повідомили Reuters джерела на ринку, для цих цілей Glencore орендувала найбільший в світі танкер «Європа» (Europe) місткістю 3 мільйони барелів на найближчі шість місяців.

Тендери на Urals минулого тижня також не зустріли попиту. Stasco, Vitol і Trafigura пропонували російську нафту зі знижкою в 3-3,1 долара до Brent, але не знайшли покупців, писали Reuters і Bloomberg.

Світовий попит на сировину зменьшується через скорочення авіаперевезень, зупинки підприємств і карантину. Ситуацію для російських нафтовиків посилює цінова війна з Саудівською Аравією, яка оголосила про плани в 1,5 рази збільшити експорт нафти і ввела для Європи безпрецедентну знижку – 10,25 долара до Brent.

Слідом за Європою труднощі почали виникати на китайському напрямку. У вівторок стало відомо, що державна нафтохімічна корпорація Sinochem відмовилася від закупівель у «Роснефти» через санкції США.

В американському списку санкцій, нагадаємо, виявилися дві трейдингові дочки найбільшої нафтової компанії РФ – Rosneft Trading і TNK Trading. Однак в Sinochem побоюються працювати і з самої «Роснефтью», вважаючи, що санкції США можуть бути різко посилені.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"