+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Китай почав відмовлятися від російської нафти слідом за Європою.

Китай почав відмовлятися від російської нафти слідом за Європою.

Біда на нафтовому ринку Європи, куди хлинула саудівська нафта зі знижкою в 10 доларів до Brent, прийшла до російських нафтовиків не одна.

Китай є найбільшим покупцем російської нафти: в минулому році в КНР пішло 47% нафтового експорту по трубопроводах (40 з 84 млн тонн) і більше третини поставок через порти. В сумі це 2-2,5 млн барелів на добу, або кожна п’ята бочка, витягнута з російських надр. Sinochem планувала закупити нафту для свого НПЗ в Гуаньчжоу на південному сході країни. Однак в матеріалах тендера окремим пунктом прописала, що постачальником не може бути «Роснефть» або її дочірні структури, кажуть джерела Reuters.

З березня дві трейдингові дочки найбільшої нафтової компанії РФ – Rosneft Trading і TNK Trading – знаходяться в списку санкцій США. При цьому Sinochem побоюється працювати і з самої «Роснефтью», вважаючи, що санкції США можуть бути різко посилені, пояснюють джерела.

Втрата китайських клієнтів може стати новим неприємним ударом для російської нафтової галузі. «Це виглядає як політична гра. США і Саудівська Аравія хочуть покарати Росію, і тепер Китай не може їм допомогти», – міркує джерело агентства.

Російську нафту китайські покупці можуть замінити саудівської на вигідних умовах. Державна нафтова компанія королівства Saudi Aramcо оголосила про зниження цін на сорт Arab Light для азіатських клієнтів на 6 доларів.

Ще різкіше ціни впали для Європи, де традиційно «господарювала» Росія. Квітневі партії Ер-Ріяд пропонує за ціною на 10,25 долара нижче Brent, що урахуванням поточних ринкових котирувань (29,33 долара за барель) означає ціни нижче 20 доларів.

У нафтотрейдерів вже виникли складнощі з реалізацією російського сорту Urals, який поки не може конкурувати з саудівськими барелів за ціною: його вартість складає 26 доларів за барель. «Всі будуть прагнути купувати у саудитів», – сказав Reuters європейський нафтотрейдер: в рамках довгострокових контрактів у покупців є опціон на максимально можливий обсяг, і його спробують використати.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"