Ціни на нафту показали рекордне добове падіння із-за провалу переговорів ОПЕК+.
В ході азіатських торгів нафтові ф’ючерси звалилися майже на третину. Причиною обвалу став провал переговорів ОПЕК+ і небажання Росії додатково скорочувати нафтовидобування. Ситуація на світових ринках нафти можна охарактеризувати одним словом – паніка.
Вартість барреля травневої нафти Brent 9 березня на 9:15 за Києвом склала $33, 95 (-25,01%). Баррель квітневої нафти WTI торгувався по $30,20 (-26,84%). Попередні торги по еталонах завершилися на рівні $45,27 і $41,28 відповідно.
В ході сьогоднішніх торгів ціни на еталонні сорти нафти падали до рівнів $31,27 (Brent) і $27,34 (WTI). Тим самим уранішні мінімальні ціни впритул наблизилися до абсолютних мінімумів 2010-х рр., які були показані в січні 2016 р. на піку падіння нафтових котирувань. Рекордний добовий обвал цін був викликаний сукупністю двох ведмежих чинників: глобальною вірусною кризою і провалом березневого міністерського саміту групи ОПЕК+, в яку входять країни ОПЕК і союзники картеля на чолі з з Росією.
Нагадаємо, 6 березня у Відні зустріч групи ОПЕК+ закінчилася не просто відсутністю домовленості, а повним розривом альянсу між Росією і ОПЕК на чолі з Саудівською Аравією, який управляв світовими цінами на нафту з 2017 року за допомогою погоджених скорочень видобутку. Каменем спотикання стало небажання Росії погоджуватися на запропоноване Саудівською Аравією нове скорочення, яке повинне було компенсувати зниження попиту на нафту із-за епідемії коронавіруса.