+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Саудівська Аравія оголосила РФ цінову війну і вкачала нафтові ф’ючерси — Reuters.

Саудівська Аравія оголосила РФ цінову війну і вкачала нафтові ф’ючерси — Reuters.

Новий тиждень почався з більш ніж 25-відсоткового обвалу нафтових котирувань — найбільшого падіння за останніх 29 років. Тригером обвалення цін стало оголошення Саудівською Аравією нових офіційних цін на свою нафту (OSP), що, фактично, стало початком нової цінової війни на нафтовому ринку, ураженому ще неоголошеною пандемією коронавіруса Covid-19.

Саудівська Аравія понизила свої OSP і заявила про плани збільшення нафтовидобування в наступному місяці після того, як Росія відмовилася від додаткового скорочення нафтовидобування, запропонованого ОПЕК для стабілізації нафтових ринків.

«Період настільки низьких цін має бути обмежений декількома місяцями, якщо лише вірусна криза не вплине на світовий ринок і падіння довіри споживачів не викличе нову рецесію», — сказав Кіт Барнетт, старший віце-президент по стратегічному аналізу ARM Energy, в Х’юстоні.

Фактичний розпад групи під назвою ОПЕК+, що складається з країн-учасниць картелю і інших виробників, включаючи Росію, завершує більш ніж 3-річну співпрацю резидентів і нерезидентів ОПЕК в області підтримки ринку.  Саудівська Аравія планує збільшити видобуток «чорного золота» до 10 млн барр/добу у квітні після того, як  31 березня закінчиться термін дії актуальної угоди по обмеженню нафтовидобування, повідомили Reuters в неділю два галузеві джерела.

Найбільший в світі експортер нафти прагне покарати Росію, другого за величиною виробника в світі, за те, що та відмовилася підтримати додаткові скорочення виробництва, запропоновані 5 березня на міністерському саміті ОПЕК.  Остання цінова війна, в яку були залучені Саудівська Аравія, Росія і інші крупні виробники нафти, відбувалася в період між 2014 і 2016 рр. Її головною метою було витіснення з ринку американської сланцевої нафти, виробництво якої подвоїлося у минулому десятилітті.

Саудівська Аравія в минулі вихідні понизила OSP на всі сорти нафти по всіх напрямах експорту на $6–8/барр.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"