+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Проект концепції розвитку НПЗ від Міненерго: перегляд акцизів, зниження ренти і пільги по ПДВ.

Проект концепції розвитку НПЗ від Міненерго: перегляд акцизів, зниження ренти і пільги по ПДВ.

Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища включило в проект концепції розвитку газо- і нафтопереробки до 2025 року згадка про необхідність коригування ставок акцизного податку на моторні палива, зниження ставок ренти на нафту, введення пільг по сплаті ПДВ при імпорті обладнання. Копія оприлюднена на сайті відомства.

Цільовим показником 2025 року є 100% -е забезпечення попиту на бензини українськими НПЗ, 50% -е по ДП і 30% -е по зрідженому газу. Для досягнення цих показників Кременчуцький НПЗ, наприклад, до 2025р повинен наростити переробку до 7 млн ​​тон, що більш ніж в півтора рази перевищує його максимальну технологічну потужність. Зараз, за ​​твердженням менеджменту «Укртатнафти», завод може щорічно переробляти до 4,5 млн т, зберігаючи випуск палива стандарту Євро-5. Яким чином буде досягнутий показник в 7 млн ​​тон в концепції не уточнюється. У той же час сумарний обсяг інвестицій на 2020-2025 рр на Кременчуцький НПЗ вказано на рівні всього 844 млн грн – це вартість установки ізомеризації, яка повинна бути запущена в 2020 році.

Для реалізації концепції розроблено план заходів. Вже в II кварталі 2020 року уряд, згідно з цим планом, має підготувати законопроект про перегляд ставок акцизного податку, щоб «оптимізувати структуру споживання моторного палива з фокусом на продукцію, що виробляється в Україні».

Крім цього, в проект концепції включена норма про внесення змін до Закону «Про нафту і газ» в частині формування стартової ціни нафти. Ці зміни, протягом останніх двох років активно лобіює «Укрнафта», домагаючись зниження цін на свій ресурс, що дозволить збільшити рентабельність переробки на «Укртатнафті», що входить в групу «Приват».

Також в проекті плану реалізації концепції є норма про зниження ставок рентної плати з 31 до 29% (для покладів до 5000 м), і введення пільгових ставок до 5% на видобуток «нетрадиційних скупчень вуглеводнів» і зі свердловин, на яких «впроваджені прогресивні технології /обладнання».

У проекті концепції є також згадка про введення «протекціоністських заходів для захисту українських товаровиробників шляхом обмеження на імпорт готових нафтопродуктів». При цьому в плані заходів щодо реалізації концепції такого пункту немає. До 19 березня Міненерго збирає зауваження до проекту концепції, після чого він буде направлений на затвердження до Кабінету Міністрів.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"