+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Введення мита призведе до неминучого зростання цін ДП і ЗВГ.

Введення мита призведе до неминучого зростання цін ДП і ЗВГ.

Початок антисубсидіарного розслідування щодо імпорту дизельного палива і скрапленого газу з Росії на вимогу групи «Приват» і НАК «Нафтогаз України» призведе до неминучого і неконтрольованого зростання цін для всіх категорій споживачів. Про це на прес-конференції 18 лютого повідомила президент нафтогазової асоціації України (НАУ) Неля Привалова, передає кореспондент enkorr.

«У разі прийняття рішення про розслідування виникне паніка і ситуація непрогнозованості, що призведе до зростання цін. У разі застосування попередніх заходів, а тим більше постійного мита, відбудеться миттєве підняття цін як у іноземних постачальників, так і національних. Відповідно можна буде утримати на поточному рівні роздрібні ціни», – повідомила Неля Привалова.

Галузева асоціація категорично проти будь-яких обмежень імпорту і впевнена, що такий крок зруйнує стійку структуру постачання палива і стане занадто великим навантаженням для економіки в цілому і споживачів зокрема.

З оцінкою НАУ згоден директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн. За його словами, тільки на першому етапі – при початкових 8,46% – ціна дизпалива підвищиться на 1,1 грн/л, скрапленого газу – на 55 коп./л.

У Нафтогазовій асоціації підкреслили, що підстав для початку розслідування і введення мита немає і наслідки від такого рішення будуть мати руйнівний характер для економіки і енергобезпеки. НАУ запропонувала українським НПЗ спільно виробити конструктивні механізми підтримки внутрішньої переробки нафти.

НАУ готова підтримати позицію українських НПЗ в пошуку збалансованого підходу за рівнем податкового навантаження на скраплений газ і бензин. Ці заходи дозволять припинити зниження споживання бензинів і дасть можливість українським НПЗ, в першу чергу «Укртатнафті», нарощувати переробку.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"