+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

НАУ: Передумов для обмеження імпорту нафтопродуктів немає.

НАУ: Передумов для обмеження імпорту нафтопродуктів немає.

Нафтогазова асоціація України (НАУ) стурбована спробами нафтопереробних компаній перекроїти ринок нафтопродуктів шляхом антисубсидіарного розслідування і введення мита, йдеться в прес-релізі галузевої асоціації.«Це неминуче завдасть удар по споживачах, по учасниках ринку і енергетичній безпеці України», – впевнені в асоціації.

НАУ категорично спростовує заяви НПЗ про наявність будь-яких неконкурентних цінових переваг з боку постачальників російського дизельного палива і скрапленого газу та вважають ініціативу розпочати антисубсидіарне розслідування надуманою. «Митні ціни на російське дизпаливо в 2017-2019 рр. були вище котирування російського дизпалива в Середземномор’ї: у 2017 році на $ 16/т, в 2018 – на $ 22/т, в 2019-м – на $ 27/т. Таким чином, вартість російських поставок в Україну була вищою за світові ціни», – повідомили в НАУ.

Профільна асоціація відзначає, що з 1 серпня 2019 року було введено спеціальне мито на російське дизпаливо, яке постачається трубопровідним транспортом, в результаті чого частка російського імпорту в другому півріччі 2019-го знизилася до 28% ринку в порівнянні з 44% в першому півріччі. При цьому частка українських виробників залишилася на позначці 11%, як і в 2017-2018 роках.

«Введення мита в 2019 році не зменшило імпорт в цілому, відбувся перерозподіл між іншими джерелами, а ціни виросли у всіх – і зарубіжних, і внутрішніх постачальників. Аналогічна ситуація станеться і в разі реалізації ініціатив НПЗ, тільки зростання буде ще більш істотним », – заявила глава НАУ Неля Привалова. За її словами, оскільки пропоновані НПЗ ставки мита досить значні – від 8,46% (за даними сайту ПАТ «Укртатнафта») до приблизно 25% (за даними ЗМІ) – стримати зростання цін для споживачів не вдасться. У НАУ вважають, що НПЗ неправильно діагностували джерело своїх проблем і відповідно вибрали невірний шлях їх вирішення.

«Головна проблема НПЗ – це невідповідність номенклатури виробництва структурі споживання нафтопродуктів в Україні. Неприродно збільшився ринок скрапленого газу за останні роки та «з’їв» ринок бензинів. Мито це не виправить, воно лише підніме ціни для громадян і промисловості, створивши величезне фінансове навантаження на економіку», – говорить глава асоціації.

НАУ вважає, що в ситуації, що склалася необхідні інші кроки: перегляд податкового навантаження по осі бензин – зріджений газ, а також інвестиції в модернізацію виробництва, спрямовані в тому числі на збільшення глибини переробки сировини.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"