+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Роздрібні оператори просять знизити вартість еквайрінгу.

Роздрібні оператори просять знизити вартість еквайрінгу.

Роздрібні оператори звернулися до Офісу президента з проханням сприяти зниженню вартості послуг еквайрингу, які роздрібні оператори змушені оплачувати за розрахунки клієнтів банківськими картами. Цю позицію на зустрічі нафтотрейдерів з Президентом Володимиром Зеленським озвучила глава Нафтогазової асоціації України Неля Привалова.

«Додатковим фактором зниження собівартості і роздрібних цін палива може стати зниження вартості еквайрингу, який платять мережі АЗС за розрахунки покупців за допомогою банківських карт. Адже в Україні вартість еквайрингу в 2-3 рази перевищує європейський рівень даної послуги. Для цього потрібно, як в Європі, встановити граничний рівень еквайрингу на законодавчому рівні », – цитує слова Нелі Привалової прес-служба НАУ.

Середня ставка еквайрингу в Україні, за даними галузевого сайту «Мінфін», становить 2%, крім цього стягується абонплата за користування терміналом. При ціні бензину А-95 на рівні 26,5 грн / л – вартість послуг банку при розрахунку карткою складе більше 50 коп/л. За оцінками учасників ринку, близько 60% роздрібних продажів палива здійснюється при оплаті картою. «Два відсотки ще потрібно випросити у банку, – говорить глава мережі АЗС Prime Дмитро Леушкин. – Реальна ставка десь 2,7%, це в кілька разів вище, ніж в Європі. Вона не мінялася вже останніх років десять».

За його словами, середня ставка в країнах Європи знаходиться на рівні 0,5%. «Якщо у нас з 2000 грн банк бере 50 грн, то за європейськими тарифами це 10 грн», – додав Д.Леушкін. Він сказав, що аналогічні комісійні ставки – близько 2,75% – стягуються і при розрахунках різними мобільними додатками.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"