+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

«Приват» і «Укргазвидобування» запросили введення мита 8,46% на російський ЗВГ і ДП.

«Приват» і «Укргазвидобування» запросили введення мита 8,46% на російський ЗВГ і ДП.

Компанії «Укртатнафта», «Укрнафта» і «Укргазвидобування» подали спільну заяву в Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства з вимогою почати антисубсидійне розслідування відносно імпорту дизельного палива і скрапленого газу з Росії. Про це йдеться в повідомленні прес-служби «Укртатнафти».

«Українські виробники наполягають на компенсаційні заходи у вигляді мита на субсидований імпорт за ставкою 8,46%», – йдеться в заяві «Укртатнафти». Своє звернення вони обґрунтовують тим, що Російська Федерація субсидує експорт нафтопродуктів за допомогою схеми повернення акцизу компаніям-виробникам, що нібито є порушенням правил Світової організації торгівлі. Це третя спроба групи «Приват» ввести загороджувальне мито на російський імпорт. Перші дві були зроблені в 2019р., тоді «Укртатнафта» просила почати спеціальне розслідування щодо імпорту нафтопродуктів з Росії та Білорусі.

Рішення ініціювати нове розслідування щодо російського ДП і ЗВГ було анонсовано заступником голови правління «Укртатнафти» Русланом ЛЯПКО на міжнародній конференції Petroleum Ukraine 2019. За розрахунками, затребувана компаніями ставка мита 8,46% при поточних цінах російського імпорту складе $ 53,5/т на ДП і $ 42,5/т на ЗВГ. Відповідно введення мита спричинить зростання цін на російське ДП на 1570 грн/т (з ПДВ), газу – на 1240 грн/т.

«Заявники пишуть, що паливо не подорожчає, мовляв, маємо розвинену систему імпорту. Тільки чомусь ця система не захистила ринок від подорожчання минулого літа, коли нещасне мито в 3,75% була введено тільки на трубопровідні поставки ДП з Росії. Зараз просять ввести 8,5% на все російське ДП, що однозначно дозволить підняти ціни всім іншим і «Укртатнафті» в першу чергу. На 7 млн т. дизпалива в разі введення мита країна переплатить 11 млрд грн. При цьому баланс імпорт-виробництво сильно не зміниться», – прокоментував ініціативу компаній глава” Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн на сторінці в Facebook.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"