+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

У битві за найбільший світовий ринок нафти США отримали нову перевагу.

У битві за найбільший світовий ринок нафти США отримали нову перевагу.

Торгівельна угода між США і Китаєм посилить боротьбу за найдорожчий ринок нафти в світі. За оцінками консультантів, в цьому році китайський імпорт американської сирої нафти може перевищити 700 тис. б/д. Це може вивести США в десятку найбільших постачальників сировини для Китаю.

Оскільки американські експортери прагнуть відновити свою торгівлю з найбільшим в світі імпортером нафти, американські барелі виявляться в жорсткій конкуренції з поставками з регіонів, які виробляють сировину аналогічної якості: Західної Африки і Північного моря. Саме зростаючий апетит Китаю на легшу і менш сірчисту нафту, а також можлива відмова від 5-відсоткового тарифу на її імпорт з США визначить, скільки конкретно американської нафти потрапить на китайський ринок. Зростання імпорту з США надасть найбільший вплив на поставки сировини з Західної Африки, оскільки нафта з цього регіону зазвичай поставляється за короткостроковими контрактами. Північноморські виробники також можуть відчути конкуренцію з боку поновлюваних потоків з США, оскільки вони гнучкіше, ніж поставки з Близького Сходу, сказав Річард Маллінсон, аналітик Energy Aspect Ltd., Лондон.

Перша фаза торгової угоди між Китаєм і США може вплинути на вартість доставки нафти. Згідно з опублікованими на минулому тижні звітів, супертанкери з США до Китаю минулого тижня були заброньовані на суму близько $12 млн. В кінці 2019 року, після різкого підвищення ставок фрахту, частково викликаного санкціями США щодо китайських вантажовідправників, ці витрати підскочили до $16 млн або $ 8/бар.

«Ми повинні пам’ятати, що нарощування китайського імпорту сирої нафти з США буде проблематичним до тих пір, поки тарифи на вантажні перевезення залишаються високими, – сказав Міхал Мейдан, директор Китайської енергетичної програми в Оксфордському інституті енергетичних досліджень. – Американські потоки будуть частково задовольняти зростаючий попит, оскільки в цьому році імпорт сирої нафти в Китай знову зросте».

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"