+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Чому нафта не виросте до $100 через «війни» з Іраном?

Чому нафта не виросте до $100 через «війни» з Іраном?

Початок 2020 року був ознаменований ескалацією кризи на Близькому Сході. Особливо це відчули інвестори в нафтові активи, оскільки ціна на нафту за пару днів повернулися в районі $70 за барель марки Brent. На поточний момент котирування відкотилися до $66, але треба розуміти, що все ще попереду.

Іран пообіцяв дати силову відповідь на ракетний удар США по Багдаду, Ірак хоче проголосувати за виведення американських військ з території своєї країни. Все це загрожує тим, що Іран може вступити в повномасштабний військовий конфлікт з НАТО, а по Іраку і його нафтовій галузі вдарять санкції. Здавалося б, що в цій ситуації ціни на нафту можуть повернутися до $100. Це було б реально, якби не було факторів протидії.

Повернення ціни на нафту в район $70 повертає до життя сланцеву нафту в США, тоді як зараз і без того видобувається майже 13 млн. б/д при падінні числа бурових установок. Саудівська Аравія завжди здатна наростити обсяги видобутку нафти, якщо захоче цього сама або на неї натисне Вашингтон. Роки домовленостей ОПЕК + призвели до того, що потужності країни недозавантажені, плюс плановане IPO Saudi Aramco тисне на можливості саудитів добувати більше. Проте, країна здатна покрити більшу частину пропозиції, яке може випасти через конфлікт в Іраку та Ірані.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"