+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

«Транснафта» зарезервувала 23 млрд рублів на компенсацію за забруднення нафти.

«Транснафта» зарезервувала 23 млрд рублів на компенсацію за забруднення нафти.

«Транснафта» вирішила перестрахуватися і зарезервувала 23 млрд руб. на компенсації нафтовим компаніям за поставки забрудненої нафти по трубопроводу «Дружба». Цього, виходячи із затвердженого монополією максимального розміру відшкодування в $15 за барель, вистачить на покриття збитків за 3,3 млн тонн нафти. І хоча, в компанії розраховують, що вони будуть істотно менше, частина вантажовідправників впевнені, що такий резерв покриє тільки близько 30% підсумкових виплат. Експерти називають закладену в звіті суму не критичною для «Транснефти», а юристи вважають, що нафтовики можуть не досягти виплат навіть її.

Після того як Білорусь в квітні виявила у поставленній до неї сировині багаторазове перевищення хлоридів, європейські споживачі відмовилися приймати нафту з Росії, і «Транснафті» довелося зупинити прокачування на кілька тижнів. У повному обсязі поставки були відновлені тільки в червні. Тепер російські нафтокомпанії повинні компенсувати своїм споживачам їх втрати від надходження неякісної сировини, а потім самі зможуть отримати відшкодування від «Транснафти».

При цьому монополія затвердила максимальний розмір виплат за неякісну нафту в $15 за барель. Виходячи з цього, резерв враховує компенсацію за 3,3 млн тонн. Сама «Транснафта» офіційно ніколи не оголошувала свою оцінку обсягів забрудненої нафти, але, як кажуть джерела, в звіті зазначено «максимальна сума з великою перестраховкою», а розраховують в монополії на куди більш низькі виплати.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"