+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Ціни на нафту злетіли на 10% – події в Саудівській Аравії викликали паніку на ринках.

Ціни на нафту злетіли на 10% – події в Саудівській Аравії викликали паніку на ринках.

Найбільший в світі НПЗ, що належить держкомпанії Saudi Aramco був атакований напередодні бойовими безпілотниками. Відповідальність за напад взяли на себе єменські повстанці, проте США звинуватили в інциденті Іран. У зв’язку з атакою на свій найбільший НПЗ державна компанія Aramco скоротила нафтовидобуток приблизно наполовину. Це становить близько 5% світових поставок нафти на світові ринки.

Обвал виробництва в Саудівському Королівстві викликав паніку на світових ринках і спровокував рекордне в поточному році добове зростання цін. В ході ранкових торгів вартість бареля листопадової нафти Brent досягла $ 71,95, що на 19,5% вище за рівень закриття попередньої торгової сесії. Це найвищий добове зростання котирувань з 14 січня 1991 року.

Вартість бареля листопадової нафти Brent 16 вересня на 8:55 по Києву склала $ 66,53 (+ 10,48%). Саудівська Аравія є найбільшим в світі експортером нафти. Атака на переробні потужності, що належать держкомпанії Saudi Aramco в Абкаіке і Хураісе, скоротила видобуток на 5,7 млн ​​б/д. Компанія не називає дату повного відновлення виробництва, проте за даними джерел Reuters, для такого відновлення «потрібні тижні, а не дні». Джерело агентства також повідомляє, що завдяки буферним запасам сировини на поточному тижні Саудівська Аравія буде підтримувати експорт нафти на звичайному рівні.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"