+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Саудівська Аравія почала поставляти в Китай в два рази більше нафти.

Саудівська Аравія почала поставляти в Китай в два рази більше нафти.

Саудівська Аравія в 3 рази скоротила експорт нафти в США. Замість цього королівство почало продавати більше нафти в Китайську Народну Республіку.

Причина не тільки в гігантському попиті. Саудівці вибрали ринок Китаю завдяки його непрозорості. У липні 2019 року Саудівська Аравія відправила до Китаю на 29% більше нафти, ніж в червні: 1,8 млн барелів на добу проти 1,4 млн, інформує сервіс TankerTrackers. За рік поставки саудівців в Китай зросли в два рази – з 0,9 млн до 1,8 млн барелів на день. Липневі поставки близькосхідного королівства в Сполучені Штати скоротилися на 60% в порівнянні з попереднім місяцем і склали 0,2 млн барелів. Рік тому Саудівська Аравія відправляла американцям по 0,6 млн барелів – тобто в три рази більше, ніж зараз.

Зрушенню поставок в бік Китаю сприяли два фактори. Перший – санкції на іранську нафту, які змусили багато азіатських країн шукати альтернативу імпорту з Тегерана. Другий фактор – збільшення видобутку в США. Воно дозволяє Сполученим Штатам покладатися на власні ресурси і не закуповувати нафту в інших країнах. Саудовская Аравія бореться з іншими країнами Близькосхідного регіону за ринок переробки та транспортування нафти в Азії. Про це свідчать плани компанії Saudi Aramco з придбання 20% акцій індійського сировинного конгломерату Reliance Industries. Частку на ринку в США Saudi Aramco втратити не ризикує, тому що компанія володіє заводом з переробки в Техасі.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"