+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Міненерго оприлюднило проект нових норм природних втрат палива.

Міненерго оприлюднило проект нових норм природних втрат палива.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України оголошує про опублікування проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм втрат нафтопродуктів під час їх приймання, зберігання, відпуску та транспортування» на офіційному веб-сайті Міненерговугілля в мережі Інтернет –http://mpe.kmu.gov.ua, розділ «Нормативно-правова база», підрозділ «Регуляторні акти», папка «Проекти регуляторних актів».

Відсутність в Україні нормативно-правового документу стосовно норм втрат нафтопродуктів негативно впливає на фінансовий стан суб’єктів господарювання, які працюють у сфері виробництва, транспортування, зберігання та розподілу нафтопродуктів, підприємств, що відносяться до сфери управління Державного агентства резерву України, Міністерства оборони України та інших підприємств – споживачів нафтопродуктів. Фінансові збитки суб’єктів господарювання зумовлені необхідністю сплачувати акцизний податок та податок на додану вартість з нафтопродуктів, яких не стало в результаті здійснення операцій з ними (приймання, відпуску, зберігання, транспортування), що пов’язано, головним чином, із їх природною властивістю – летючістю. Облік втрат є необхідний, оскільки у разі його відсутності у суб’єктів господарювання порушується податковий та бухгалтерський облік, виникає безпідставна матеріальна відповідальність посадових осіб; загалом – порушується законодавство, зокрема Податковий кодекс України, згідно якого «податкове зобов’язання щодо втраченого підакцизного товару (продукції) не виникає, якщо підакцизний товар (продукцію) утрачено внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого товару (продукції) чи з іншої причини, пов’язаної з природним результатом.

На даний момент в Україні немає затверджених нормативів природних втрат палива. Радянські нормативи скасовані в листопаді 2016 року, а нові прийняті не були. Отже, паливні компанії змушені сплачувати акцизний податок і ПДВ за обсяги палива, які природним шляхом губляться в процесах перевалки і транспортування.

Нормативи втрат пропонується встановити у відсотках від початкового об’єму на два тимчасових періоди: осінньо-зимовий (1 жовтня-31 березня) і весняно-літній (1 квітня-30 вересня).

Норми втрат не поширюється на зберігання палива в резервуарах АЗС. Норми втрат, які відбуваються під час або відпуску, або прийому, або перевантаження нафтопродуктів поширюються не більше ніж на 5 таких операцій (наприклад: танкер-термінал, термінал-ж / д-цистерна, ж / д-цистерна – нафтобаза, нафтобаза – бензовоз , бензовоз – АЗС).

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"