+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Скільки має коштувати нафта, щоб зупинити індустрію електромобілів?

Скільки має коштувати нафта, щоб зупинити індустрію електромобілів?

Довгострокова беззбиткова ціна нафти повинна становити $ 9-10 за барель, тоді автомобілі, що працюють на бензині, складуть конкуренцію електромобілям, йдеться в дослідницькому звіті Марка Льюїса з BNP Paribas Asset Management.

Згідно з аналізом BNP Paribas Asset Management зараз при однакових капіталовкладенях енергія сонця і вітру будуть виробляти значно більше корисної енергії для електромобілів, ніж нафта за ціною $ 60 за барель для автомобілів та інших транспортних засобів малої вантажопідйомності. «Для транспортних засобів, що працюють на бензині, необхідна ціна на нафту в $ 9-10 за барель, для транспорту, що працює на дизельному паливі, потрібна ціна $ 17-19 за барель. Тоді вони зможуть конкурувати з електромобілями, – йдеться у звіті.

Безпрецедентні масштаби цієї проблеми можуть загрожувати величезними наслідками для великих нафтових компаній. Згідно зі звітом поточні інвестиції в нафтові проекти з ціною беззбитковості $ 20 за барель або вище можуть поставити під загрозу 40% майбутнього річного видобутку.

Незважаючи на серйозне попередження на адресу нафтової промисловості, в звіті BNP Paribas Asset Management йдеться, що «сьогодні у нафтовій галузі є величезні переваги в порівнянні з галуззю поновлюваних джерел енергії»: «На нафту довелося тільки 33% всіх поставок світової енергії в 2018 р в порівнянні з 3% від енергії вітру і сонця. Більш того, електромобілі коштують дорожче, ніж автомобілі, що працюють на бензині і дизельному паливі. Ймовірно, ця ситуація збережеться до 2023-2025 рр. ».

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"