+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Україна вводить мито на російське ДП і ЗВГ

Україна вводить мито на російське ДП і ЗВГ

Кабінет Міністрів визначився з остаточним розміром спеціального мита на російське дизпаливо і зріджений газ, які вступлять в силу з 1 серпня.

Представник президента в уряді Андрій Герус офіційно підтвердив введення мита.

«Таке спільне рішення президента і уряду прийнято у відповідь на розширення російських економічних санкцій», – написав він.

«Відповідне мито знімить надринкову маржу трейдера-імпортера, яка виникла через логістику (дізелепровід) та інші фактори. Якщо типова маржа в крупному опті складає $ 10-12 / т, то на постачання трубопровідним транспортом така маржа становила $ 35-40 / т », – написав він.На його думку, після введення мита маржа постачальників ДП по трубопроводу «буде приведена до звичайних ринкових рівнів і це ніяк не вплине на роздрібні ціни».На імпорт ДП з 1 серпня буде застосовуватися спеціальне мито в розмірі 3,75% від митної вартості товару. Це мито вводиться тільки для трубопровідних поставок (на трубопровід доводиться 90% всього імпорту ДП з РФ).

На скраплений газ мито з серпня буде встановлено на рівні 1,75%.

Починаючи з 1 жовтня ставки мит будуть збільшені до 4% для ДТ і 3% – для зрідженого газу.

При цьому квоти на обсяги поставок уряд вводити відмовився. У початковому ж проекті планувалася річна квота на ДТ в обсязі 2,5 млн т (при поточному річному імпорті 2,7 млн ​​т).

Додаткові доходи бюджету від введення мита Герус оцінив в 2 млрд грн на рік.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"