+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Рішення про мито на російське ДП буде прийнято в найближчі дні

Рішення про мито на російське ДП буде прийнято в найближчі дні

Остаточне рішення з приводу введення мита та квот на російське дизельне пальне може бути прийнято 17-18 липня.

Прийнятий 15 травня проект постанови передбачав введення спеціального мита на імпорт ДП з Росії з 1 серпня 2019 г. На обсяг імпорту до 2,5 млн т на рік проектом була передбачено мито в розмірі 2%, на імпорт понад цього обсягу – 25%.

За наявними даними, крім існуючих параметрів, розглядаються ще два варіанти: введення 5% мита з паралельним зниженням річної квоти або зовсім відмова від обмежувальних заходів.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), яке було розробником даної постанови, раніше відмовлялося коментувати причини 50-денної затримки з його публікацією.Рішення про введення обмежень на імпорт російських товарів, в тому числі ДП, приймалося у відповідь на недружні дії з боку Російської Федерації, яка за місяць до цього, 18 квітня 2019 р ввела санкції щодо України. Російські санкції, що вступили в силу з 1 червня, забороняють поставку сирої нафти, бітуму та ще ряду продуктів нафтопереробки і вводять нові правила поставок ДП і скрапленого газу. Після 1 червня Міністерство економіки РФ щомісяця затверджує розмір квот на вивезення ЗВГ та ДП в Україні. На червень розмір квот був знижений на 30-50% від травневого рівня, але на липень Мінекономіки РФ задовольнило в повному обсязі заявки російських експортерів.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"