+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Ринок нафтопродуктів в Україні потребує найшвидшого реформування

Ринок нафтопродуктів в Україні потребує найшвидшого реформування

Істотні обмеження Російською Федерацією поставок нафтопродуктів в червні 2019 року, а також перехід на щомісячне узгодження обсягів експорту пального в Україну диктують необхідність проведення термінових заходів щодо підвищення стійкості ринку і зниження залежності від цих поставок шляхом підтримки альтернативних напрямків – внутрішньої нафтопереробки і морського імпорту.

Крім того, в першочерговому порядку повинен бути сформований запас нафтопродуктів в стратегічних сферах – оборонної та транспортної. Стратегічним напрямком є імпорт по морю, який на даний час забезпечує не більше 10% національного балансу дизельного пального. За розрахунками експертів, існуюча портова інфраструктура потенційно здатна замістити не тільки російські, але й білоруські поставки.

Крім зменшення портових зборів, які знизять собівартість сировини і підвищать конкурентоспроможність експортної продукції українських НПЗ, найважливішим кроком для їх підтримки стане ліквідація «тіньового» ринку нафтопродуктів. Центральним елементом цієї програми є запуск з 1 липня 2019 року ліцензування операцій з нафтопродуктами, впровадження системи моніторингу фактичних залишків пального на складах за допомогою рівномірів в стаціонарних та пересувних сховищах

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"