+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

НАУ тримає під контролем введення реформи, що до реалізації пального в Україні

НАУ тримає під контролем введення реформи, що до реалізації пального в Україні

Нафтогазова асоціація України (НАУ) закликає президента, парламент і уряд не допустити перенесення термінів введення обов’язкового ліцензування діяльності з виробництва, зберігання і торгівлі пальним, а також установки рівномірів та витратомірів на резервуари нафтобаз і АЗС. Про це йдеться в прес-релізі галузевої асоціації.

Ці норми повинні вступити в силу з 1 липня 2019 р. покликані мінімізувати обсяги тіньового ринку пального. Зміни до Податкового кодексу прийнято в кінці 2018 року і учасникам ринку було надано півроку для підготовки до нових вимог закону.

НАУ категорично не підтримує законопроект №10212 від 9 квітня, яким передбачена відстрочка всіх нововведень на 1,5 року, що, на думку асоціації, означає фактично скасування реформи.

«Це суперечить прагненню України до європейських стандартів і призведе до подальшого зростання нелегального ринку нафтопродуктів», – впевнені в НАУ.

В асоціації відзначають, що в зриві реформи зацікавлені, перш за все, представники нелегального ринку пального.

«Нові правила не є українським ноу-хау, це адаптована європейська практика, яка багатьом не подобається. Але якщо країна хоче наповнювати державний бюджет, а споживачі хочуть забути про фальсифікат і вибухи на заправних станціях – іншого шляху немає », – зазначає керівник асоціації Нелі Привалова. Вона нагадала недавній вибух скрапленого газу в Кропивницькому, який трапився в результаті функціонування нелегальної АГЗС і фактично незаконного перевального пункту, що призвело до загибелі людини, знищення майна і пошкодження інфраструктури.

Всього, за оцінками НАУ, в країні з порушенням норм закону працює як мінімум 1500 АЗС, які реалізують близько 40 тис. тон пального щомісячно. Частка тіньового ринку ДП становить 20%, скрапленого газу -30-50% в залежності від регіону. Втрати бюджетів усіх рівнів від функціонування тіньового ринку в 2018 р склали близько 10 млрд. грн.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"