+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

План по перезапуску «Дружби» провалився

План по перезапуску «Дружби» провалився

Спроба викачати нафту на нафтопереробний завод Total провалилася і призвела до зупинки підприємства. Альтернативного плану вирішення проблеми немає, а реверс брудної нафти в Росію обернеться безпрецедентною подією в світовій практиці.

Надія на швидке відновлення експорту нафти з Росії до Польщі і Німеччини по трубопроводу «Дружба» згасає, оскільки спроба вивезти «брудну» нафту з системи минулого тижня зазнала невдачі.
План перезапуску трубопроводу припускав, що компанія Total перекачає більшу частку зіпсованої нафти на свій НПЗ Leuna в Німеччині. Там вона буде розбавлена ​​чистою нафтою до допустимого вмісту хлору, а потім перероблена. Однак, минулого тижня на цьому заводі стався серйозний збій, багато обладнання відмовило, імовірно це можна пов’язати саме зі спробою переробки «брудної» нафти. На відновлення працездатності заводу Leuna може піти ще тиждень, що зриває плановані терміни відновлення роботи трубопроводу, в якому знаходиться 8-9 млн бар. «токсичної» нафти.

Органічний хлор використовується для промивання нафтових свердловин і прискорення потоку руху нафти по трубопроводу. Однак його необхідно видалити з системи перед запуском сировини, оскільки потрапляння органічного хлору в ланцюг поставок може призвести до пошкодження обладнання для нафтопереробки. Зіпсовану нафту необхідно викачати з трубопроводу і зберігати в якомусь місці, щоб в майбутньому розбавити чистою сировиною, для зниження частки органічного хлору до допустимого рівня. Крім НПЗ Lenua північна гілка нафтопроводу підключена до німецького НПЗ Schwedt. Також по цій гілкі нафту відвантажують на НПЗ PKN Orlen і Grupa Lotos в Польщі.

Останнім часом завод Schwedt після відключення Lenua з обережністю ставиться до перекачування собі зіпсованої нафти. Поки що завод запевняє, що не закачав «брудну» нафту. Виконавчий директор компанії PKN Orlen заявив в понеділок, що отримання чистої сировини з Росії для Польщі буде неможливо, поки НПЗ не домовляться, як поділити зіпсовану сировину з системи «Дружби». Поки «брудна» нафта знаходиться в трубопроводі, всі розмови про відновлення поставок чистої сировини не мають сенсу.

Також деякі джерела повідомляють, що обговорювався такий варіант вирішення проблеми, коли «брудна» нафта реверсивно повернеться з Польщі та Німеччини назад в Республіку Білорусь, а потім до Росії. Але на цю нафту вже неодноразово передавалися права власності, а російський уряд отримав за неї від нафтопереробників податки та мита, так як нафта перетнула кордон. При такому варіанті всі ці платежі повинні бути скасовані, що стане безпрецедентним кроком в російській практиці.

Ще на цьому тижні російські офіційні особи зустрінуться з європейськими споживачами та обговорять вихід з глухого кута.

У той же час нафтопереробна компанія Orlen Lietuva відправила назад два танкери з російською нафтою, забрудненої хлорорганічними сполуками.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"