+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Найближчим часом можна очікувати появу мегакартелю на нафтовому ринку

Найближчим часом можна очікувати появу мегакартелю на нафтовому ринку

Клуб покупців нафти, мають бажання створити два найбільших імпортера: Китай та Індія.

Головні споживачі нафти на планеті, КНР та Індія, знаходяться на межі укладення формальної угоди про створення свого роду клубу імпортерів нафти. Без особливого ризику помилитися можна говорити, що він буде грати величезну роль у формуванні цін на нафту. Достовірність інформації, офіційно в Делі та Пекіні поки не підтверджено, додає та обставина, що дві найбільші багатонаселені країни планети, відносини між якими далеко не безхмарні, намагаються створити клуб покупців нафти вже не перший раз.

Ідея створення організації покупців нафти настільки очевидна, що, так би мовити, літає в повітрі. Клуб імпортерів нафти дозволить краще впливати на формування цін на «чорне золото». Члени клубу імпортерів зможуть більше купувати американської нафти для того, щоб послабити «вагу» ОПЕК + на світовому нафтовому ринку, та впливати на процес ціноутворення. Ці очевидні причини для створення клубу наводилися в заяві Міністерства нафтової промисловості Індії ще в червні 2018 року, коли ціни на «чорне золото» напередодні введення американських санкцій проти іранської нафти різко йшли вгору та коли між Делі і Пекіном почалися перші консультації з цього питання.

«З огляду на той хаос, до якого призводить гра ОПЕК з цінами на нафту, – йдеться в тій заяві, – Індія зараз обговорює з Китаєм можливість створення клубу покупців нафти для того, щоб домовлятись про більш вигідні ціни на переговорах з нафтовидобувними країнами і продавцями нафти, а також для закупівель великих обсягів американської нафти, щоб підірвати домінування нафтового картелю ».

Міністр нафтової промисловості Індії Дхармендра Прадхан неодноразово наголошував про ту шкоду, яка завдає індійській економіці, висока ціна на нафту. Він неодноразово звертався до ОПЕК з проханням думати при прийнятті рішень, здатних впливати на ціни, не тільки про нафтовидобувних країн, а й про покупців нафти.

Повідомлення про зміцнення співпраці між Індією і Китаєм в створенні клубу імпортерів нафти з’явилися в той самий момент, коли Вашингтон вирішив не продовжувати дозволи на покупку іранської нафти для восьми країн, в число яких входять, до речі, і Індія з Китаєм. Термін дії цих дозволів закінчився у четвер, 2 травня. Після їх скасування будь-яка країна або компанія, яка купує нафту у Ірану, починаючи з 3 травня, ризикує потрапити під дію вторинних американських санкцій.

Китай, тим часом, є головним покупцем іранської нафти, обнулити експорт якої зараз так хоче Вашингтон. Індія в списку імпортерів іранської нафти на другому місці. Обидві країни зустріли рішення Білого дому негативно. Пекін, наприклад, заявив формальний протест, в якому підкреслив, що буде захищати інтереси китайських компаній. Очевидно, мова йде про компанії, які купують нафту у Тегерана, і про те, що відмовлятися від неї китайці не збираються.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"