+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

«Тагіл вже не рулить….»

«Тагіл вже не рулить….»

Ринок нафти все ще не відновився після серйозного падіння в кінці минулого тижня, коли Дональд Трамп в своїй манері заявив, що зателефонував в ОПЕК і закликав знизити ціни на нафту. Крім цього, на паливний ринок тисне можливий відхід Ірану.

Судячи зі слів американського президента, в ОПЕК на його заклик відповіли згодою. Правда незрозуміло з ким конкретно розмовляв американський лідер. Як виявилося, що ні ОПЕК, ні представники Саудівської Аравії не спілкувалися з Трампом з приводу цін на нафту.

Проте після заяв американського президента ціни на нафту впали. Котирування втратили 3-4%, а експерти задалися питанням, а яка була розмова.

Цей момент прокоментувала друга сторона – Саудівська Аравія. Від прямого запитання Міністр енергетики Халід аль-Фаліх дипломатично уникнув, відповівши лише що США і Саудівська Аравія діляться поглядами. Іноді вони співпадають, іноді ні.

Саудівська Аравія готова йти на зустріч споживачам, але виключно в обсягах, зафіксованих угодою ОПЕК +. Загальну ситуацію на ринку Міністр назвав здоровою і збалансованою.

Перегляд угоди може відбутися не раніше липня. Учасники ОПЕК + збираються зустрітися в травні в Саудівській Аравії і в червні у Відні. Оцінять попит, подивляться на запаси і тільки після цього скорегують рівень виробництва, щоб збалансувати ринок.

З 4 травня в повну силу вступають санкції США проти іранської нафти. Раніше виключення було зроблено для 8 країн – Китай, Індія, Японія, Південна Корея, Тайвань, Туреччина, Італія і Греція. Їм дозволили купувати нафту, але не збільшувати закупівлі за контрактами.

Аль-Фаліх назвав галас навколо цього, спекуляціями. Судячи з тих обсягів саудівської нафти, яку запитують покупці, турбуватися нема про що. Нестачі пропозиції на ринку немає, тому догляд Ірану з ринку навряд чи серйозно вплине на загальну ситуацію.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"