+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Рекордний видобуток нафти в США впливає на світові ціни

Рекордний видобуток нафти в США впливає на світові ціни

Нафтові ф’ючерси дешевшають на фоні рекордного видобутку в США, що призвело до зростання комерційних запасів сировини. У той же час конфлікт між Сполученими Штатами, Іраном і Венесуелою підтримують світові ціни на нафту.

Комерційні запаси нафти в США минулого тижня зросли до найвищого рівня з вересня 2017 р підскочив на 9,9 млн. бар., – до 470,6 млн. бар. При цьому видобуток нафти досягла нового рекорду в 12,3 млн. бар. / добу. У той же час обсяги переробки сировини скоротилися, повідомило Управління енергетичної інформації (EIA).

Однак за межами Сполучених Штатів нафтові ринки залишалися напруженими на фоні політичної кризи в Венесуелі, посилення санкцій США проти Ірану обмеження поставок ОПЕК +.

Міністр енергетики Оману Мухаммед бен Хамад аль-Румхі напередодні заявив, що головною метою ОПЕК + на червневому міністерському саміті буде продовження скорочень нафтовидобутку, які були розпочаті в січні. Всупереч подібному, бажанням більшості членів картелю ймовірно, доведеться призупинити реалізацію угоди ОПЕК +.

«Багато що буде залежати від обговорення ситуації в Венесуелі. Міністри повинні оцінити, скільки додаткових барелів може знадобитися для заповнення розриву в поставках, який обумовлений не геологією, а геополітикою », – відзначили в канадському банку RBC Capital Markets.

Крім Венесуели, аналітики Fitch Solutions також попереджали про ризики поставок з Лівії, де громадянська війна загрожує відрізати нафтові родовища від ринків.

«У світлі зростаючої нестабільності в ряді ключових виробників, особливо в Лівії і Венесуелі, зростають ризики зриву поставок нафти на світові ринки». Для виробників жорсткі ринкові умови означають більш високий прибуток. Аналітики Bernstein Energy вважають, що поточні рівні цін відображають середні граничні витрати для більшості перерахованих виробників нафти.
«Ми опитали 50 найбільших нафтогазових компаній в світі … Грунтуючись на річних звітах за 2018р. ми оцінюємо, що глобальні граничні витрати на нафту залишалися стабільними на рівні $ 71 / бар., – зазначено в аналітичній записці Bernstein. – Це відповідає поточним спотовими цінами, але вище довгострокової ціни на форвардну смугу нафти в $ 61 / бар.» Після того, як в 2018 р. ціни на нафту виявилися вище за рівень витрат на її виробництво, рентабельність галузі зросла більш ніж на 200%. Завдяки цьому рентабельність галузі знаходиться сьогодні «на найвищому рівні за останні 5 років»

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"