+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Нафта дешевшає в надії на зростання видобутку ОПЕК +, але ринок залишається напруженим

Нафта дешевшає в надії на зростання видобутку ОПЕК +, але ринок залишається напруженим

Сьогодні ціни на нафту почали поступово знижуватись завдяки надії на те, що Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК +) незабаром збільшить видобуток і компенсує очікуване падіння експорту з Ірану після посилення санкцій з боку США. Додатковий тиск на ціни зробило зміцнення долара.

Незважаючи на це, ринки нафти залишаються напруженими на фоні перебоїв з поставками і зростаючих геополітичних побоювань, особливо в зв’язку з напруженістю між США і Іраном, вважають аналітики.

Напередодні контракти на Brent вперше в поточному році пробили позначку в $ 75 / бар. після того, як Німеччина, Польща і Словаччина призупинили імпорт російської нафти по магістральному трубопроводу «Дружба», пославшись на низьку якість сировини. Цей крок відрізав частину Європи від основного маршруту поставок.

22 квітня Вашингтон заявив, що скасовує всі пільги щодо санкцій проти Ірану і вимагає від інших країн припинити імпорт нафти з Ісламської республіки з початку травня. Порушники потраплять під «каральні заходи».

Щоб заповнити дефіцит з боку Ірану, Сполучені Штати чинять тиск на де-факто лідера ОПЕК + Саудівську Аравію, а також інших союзних виробників, таких як Ірак і Об’єднані Арабські Емірати. Фактично США домагаються скасування угоди ОПЕК +.

Банк Jefferies заявив, що «скорочення обсягу експорту іранської нафти« до 500-600 тис. бар./добу зараз представляється реалістичним ». У банку також відзначили, що «принаймні Китай, і, можливо, Індія і Туреччина продовжать імпортувати іранську нафту».

Незважаючи на спроби США обнулити експорт іранської нафти, багато аналітиків очікують, що частина цього ресурсу буде і далі просочуватися на світові ринки.

«В цілому експорт іранської нафти складе від 400 до 500 тис. бар./добу і конденсату», – йдеться в повідомленні енергетичної компанії FGE. В даний час Ісламська республіка продає на зовнішніх ринках близько 1 млн. бар. сирої нафти на добу.

Велика частина цієї нафти буде вивозитися контрабандним шляхом з Ірану або відправлятися в Китай, незважаючи на санкції.

Китай, найбільший в світі покупець іранської нафти, на цьому тижні офіційно поскаржився Сполученим Штатам на односторонні санкції проти Ірану.

У той же час галузеві аналітики очікують, що ринки залишаться напруженими через обмеженість вільних потужностей і зростаючої геополітичної напруженості.

«Ринок нафти залишається напруженим … (і) ціни на нафту будуть зростати, – заявив глава FGE Ферейдун Фешаракі. – Барель нафти по $ 80-100 не за горами».

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"