+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Білорусія обмежила експорт нафти з Росії через погіршення якості сировини

Білорусія обмежила експорт нафти з Росії через погіршення якості сировини

Заступник голови «Белнафтохим» Володимир Сізов на прикінці минулої неділі заявив про тимчасове обмеження експортних поставок нафтопродуктів. Це пов’язано, в тому числі, з погіршенням якості нафти, що поставляється з Росії.

«З урахуванням проведення посівної кампанії, наявних ризиків з переробки сировини в зв’язку з погіршенням якості, нами прийнято рішення про тимчасове обмеження поставок нафтопродуктів по експортних напрямках», – сказав Сізов.

За словами Сізова, обмеження носить тимчасовий характер. «У міру виправлення ситуації зобов’язання по виконанню контрактів нашим іноземним контрагентам будуть виконані», – зазначив він.

Як повідомлялося, пізно увечері 19 квітня «Белнефтехим» заявив про різке погіршення якості нафти, що надходить по нафтопроводу з Росії. Прес-секретар концерну Марина Костюченко повідомила, що вміст хлорорганічних сполук нафти марки Urals перевищують «в десятки разів граничні значення по стандарту».

Також вона зазначила, що відбір зразків проводився в присутності представника російської «Транснафти» в Білорусії. У компанії визнали наявність проблем. Радник президента «Транснафти», прес-секретар Ігор Дьомін заявив, що «ситуація з якістю повинна нормалізуватися до понеділка-вівторка наступного тижня». Напередодні голова «Белнефтехіму» Андрій Рибаков заявив, що Білорусь буде наполягати на компенсації витрат через надходження в нафтопровід неякісної російської нафти. За його словами, мова може йти про десятки, а то й сотні мільйонів доларів.

Інцидент стався на фоні відмови російської сторони підтримати пропозицію Мінська про позаплановому збільшенні тарифу на транзит нафти по території Білорусії на 23% у зв’язку з необхідністю забезпечення екологічної безпеки при транзиті і тим, що білоруський тариф є найнижчим серед країн-транзитерів.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"