+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Держрезерв вважає, що санкції РФ прискорять процес накопичення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів.

Держрезерв вважає, що санкції РФ прискорять процес накопичення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів.

Україна повинна прискорити роботу зі створення мінімального запасу нафти та нафтопродуктів в обсязі 2 млн. т, з огляду на введення Росією обмежень на поставку пального в Україну. Про це на сторінці в Facebook написав голова Державного агентства резерву Вадим Мосійчук.

«Посилення залежності від зовнішніх поставок нафтопродуктів, а також заборона Росії на експорт в Україну нафти та нафтопродуктів, викликає необхідність прискорення робіт по створенню в Україні мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів», – вважає очільник держагентства.

На поточний момент проект постанови про концепцію формування запасу знаходиться на розгляді в Кабінеті Міністрів. Після цього відповідний закон має ухвалити Верховна Рада, що дасть можливість почати накопичувати резерв в кінці поточного року. Нагадаємо, до кінця 2022 року Україна, відповідно до взятих на себе зобов’язань щодо імплементації директив ЄС, зобов’язана сформувати мінімальний запас нафти та нафтопродуктів (МЗНН) в обсязі не менше 2 млн. т. еквівалента сирої нафти. 30% будуть складатися безпосередньо з сирої нафти, 70% – з нафтопродуктів. Скільки і яких саме нафтопродуктів, буде визначати Кабінет Міністрів.

Держрезерв розраховує, що основне фінансування для створення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів буде здійснюватися за рахунок кредитних коштів, залучених на зовнішніх ринках. Вартість формування мінімального запасу за попередніми оцінками складатиме більше $ 2,5 млрд. З 18 квітня Росія ввела нові санкції відносно України, що передбачають обмеження на експорт нафти та нафтопродуктів з 1 червня 2019р.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"