+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Нафта дорожчає через дефіцит важких сортів і планів США щодо Ірану

Нафта дорожчає через дефіцит важких сортів і планів США щодо Ірану

Глобальні і локальні еталонні сорти нафти закінчують тиждень зростанням цін, про що свідчать дані торгів. Крім стиснення ринку драйвером зростання став зростаючий дефіцит важких сортів нафти і плани Білого дому обнулити експорт іранської нафти.
В період з 8 по 12 квітня ціни на нафту марки Brent коливалися в межах з $70,53 до $71,73.

Скорочення поставок сировини, яка входить в ОПЕК + країнами Перської затоки, а також Іраном і Венесуелою викликали на ринку гострий дефіцит важких сортів нафти, на переробку яких налаштовані європейські та азіатські НПЗ.

Дефіцит важких сортів обумовлений реалізацією угоди ОПЕК + і санкціями США відносно нафтової галузі Ірану і Венесуели. Завдяки останнім, світова пропозиція важкої нафти впала на 800 тис.бар. на добу. Це відповідає обсягу скорочення видобутку нафти з боку ОПЕК + в рамках пакту про обмеження виробництва і експорту сировини, реалізація якого дозволила підняти ф’ючерси на Brent на 32%. Ситуація з дефіцитом сировини посилюється планами адміністрації Дональда Трампа обнулити поставки «чорного золота» з Ісламської республіки Іран (ІРІ).

Обнулення експорту іранської нафти означає, що з ринку може бути видалено в середньому 1,5 млн. бар. добової сировини. У 2011-2012 рр. аналогічне скорочення поставок з Ісламської республіки спровокувало зростання цін на нафту з $ 74 до більш ніж $ 120 за барель.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"